Connect with us

Lajme

Turqia lëshon urdhërarrest edhe për profesorë universitar

Autoritetet turke sot lëshuan urdhëresa për arrestimin e 137 profesorëve universitarë, për shkak të gjoja lidhjes me imamin Fetullah Gjylen, të cilin Ankaraja e konsideron organizues të grusht shtetit të dështuar të 15 korrikut.

Published

on

Policia kumtoi se gjatë ditës tashmë ka arrestuar 31 persona në kuadër të hetimit kundër organizatës terroriste të Gulenit.

Aksioni është zbatuar në Ankara dhe në 15 qarqe të tjera të vendit.

Sipas CNN-Turk, është e mundur që 22 nga të dyshuarit të kenë ikur nga shteti.  Në Turqi deri më tani janë arrestuar mbi 37.000 njerëz në kuadër të hetimit kundër bashkëpunëtorëve të Gulenit.

Janë ndërruar apo përkohësisht janë larguar nga detyra 100.000 gjykatës, prokurorë, policë, mësimdhënës dhe nëpunës të tjerë shtetërorë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending