Connect with us

Lajme

Turqia insiston në mbylljen e disa shkollave në Shqipëri

Qeveria e Turqisë ka përsëritur kërkesën për të mbyllur një numër shkollash jopublike, universitete, banka e fondacione të dyshuara si të financuara nga kleriku Fetullah Gylen, shkruan sot Koha Ditore.

Published

on

Kësaj radhe kërkesa është bërë në adresë të Ministrisë së Brendshme të Shqipërisë dhe mban firmën e ambasadorit të Turqisë në Tiranë, Hidayet Bayraktar.

Kjo shkresë, ashtu si edhe ajo në adresë të Ministrisë së Punëve të Jashtme, mësohet se është dorëzuar në muajin korrik të këtij viti, vetëm pak ditë pas puçit ushtarak në Turqi.

Në këtë shkresë, autoritetet turke kërkojnë që të verifikohet aktiviteti i këtyre institucioneve jopublike në Shqipëri, pasi dyshohet se janë ngritur nga kleriku Fetullah Gylen, i cili akuzohet si ideator i puçit ushtarak në Turqi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending