Connect with us

Lajme

Turqia hedh poshtë projektligjin që përdhunuesit falen nëse martohen me viktima

Published

on

Kryeministri turk, Binali Yildirim, ka tërhequr projekt – ligjin që do i falte përdhunuesit në rast që martohen me viktimat.

Ky projekt- ligj shkaktoi protesta të shumta nëpër vend si dhe u dënua shumë nga ndërkombëtarët, transmeton Klan Kosova.

Kritikët u shprehën se ky projekt- ligj do e legjitimonte përdhunimin dhe do i inkurajonte praktikën e martesës me fëmijë.

Agjencitë e OKB-së, i kanë bërë thirrje qeverisë që të mos e mirtatojë projektligjin, duke argumentuar se ky ligj do e dëmtonte aftësinë e shtetit për të luftuar abuzimin seksual si dhe martesën me fëmijë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending