Connect with us

Lajme

Turqia dhe Rusia do të fillojnë nga 15 marsi patrullimet e përbashkëta në veri të Sirisë

Published

on

Si pjesë e armëpushimit që është arritur gjatë kësaj jave, Turqia dhe Rusia do t’i fillojnë nga 15 marsi patrullimet e përbashkëta në veri të Sirisë, ka bërë të ditur ministri turk i mbrojtjes.

“Që nga 15 Mars, do të fillojmë patrullimin përgjatë autostradës M4. Kemi filluar të punojmë në parimet e korridorit të sigurisë, që do të vendoset përgjatë autostradës”, ka thënë Ministri i Mbrojtjes në Turqi, Hulusi Akar, transmeton Telegrafi.

Në fillim të javës që vjen, një komision ushtarak turk do ta vizitojë Turqinë, ka bërë të ditur ministri gjatë një konference për medie.

Sipas tij, po punohet që të krijohet një armëpushim i përhershëm dhe të krijohen mundësitë, që të kthehen në trojet e tyre më se një milion të pafajshëm, 80 prej të cilëve gra dhe fëmijë.

Që nga e mërkura kur është në Moskë nënshkruar marrëveshja për armëpushim, në Idlib nuk ka pasur asnjë shenj dhune dhe gjendja ka qëndruar e qetë.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending