Connect with us

Lajme

Turqia dërgon tanke në kufi me Irakun

Televizioni shtetëror i Turqisë, TRT, raporton se forcat e armatosura kombëtare janë duke vendosur tanke dhe automjete të tjera ushtarake në kufi me Irakun.

Published

on

TRT, duke cituar burime të paidentifikuara ushtarake, ka raportuar se tanket dhe automjetet ushtarake janë nisur nga Ankaraja përmes provincës Cankiri e drejt qytetit kufitar Silopi, transmeton Express.

Ky televizion nuk ka raportuar për ndonjë detaj tjetër për këtë.

Ndërkohë, presidenti turk, Recep Erdogan, paralajmëroi ditë më parë se Turqia do të monitoronte nga afër milicitë shiite në veri të Irakut, si dhe do të kërkonte t’i ruante të drejtat etnike të turkmenëve atje. /Express/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending