Connect with us

Lajme

Turqia ashpërson fjalorin  ndaj BE-së, nuk i intereson “linja e kuqe” evropiane

Turqisë nuk i intereson “linja e kuqe” evropiane kur bëhet fjalë për lirinë e shtypit, deklaroi sot kryeministri turk, Binali Yildirim, pasi që kryetari i Parlamentit Evropian, Martin Schulz dje e dënoi arrestimin e redaktorit të gazetës opozitare “Cumhyriet”.

Published

on

“Vëllezër, neve nuk na intereson linja juaj e kuqe. Është populli ai që tërheqë linja të kuqe, ndërsa linja juaj nuk ka vlerë”, tha Yildirim në fjalimin para Parlamentit, duke iu drejtuar anëtarëve të Partisë së tij në pushtet, të Drejtësisë dhe Zhvillimit.

Ai shtoi se Turqia nuk ka problem me lirinë e shtypit.

“Kjo është ajo me çfarë nuk dakordohemi me miqtë tanë evropianë. Ata çdoherë e ngrisin çështjen për lirinë e shtypit në hapat tanë në luftën kundër terrorizmit”, deklaroi kryeministri turk.

Policia dje e arrestoi kryeredaktorin dhe disa kolumnistë të gazetës “Cummhyriet” për shkak të kinse mbështetjes së gazetës për tentimin e pasuksesshëm për grusht shtet ndaj presidentit Rexhep Tayiip Erdogan në muajin korrik.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending