Connect with us

Lajme

Turqi: Sulmet me bomba vrasin 6 persona

Published

on

Dy sulme me bomba nga militantët kurdë kanë vrarë gjashtë pjesëtarë të forcave të armatosura turke në pjesën juglindore të Turqisë.

Ushtria turke ka raportuar sot se katër ushtarë të saj janë vrarë kur një bombë ka shpërthyer duke e shkatërruar veturën me të cilën udhëtonin ushtarët në krahinën Hakkari, përgjatë kufirit me Irakun.

Një tjetër ushtar dhe një pjesëtar i një formacioni të armatosur nga shteti të një fshati janë vrarë gjatë një sulmi me bombë në qarkun Ercis të krahinës Van gjatë natës.

Ankaraja fajëson grupin militant, Partia e Punëtorëve të Kurdistanit, grup ky i shpallur i jashtëligjshëm nga Turqia.

Armëpushimi dy vjeçar në mes të PKK-së dhe qeverisë turke ka marrë fund në korrik të vitit të kaluar.

Më shumë se 40 mijë njerëz janë vrarë në konfliktin prejse PKK, e shpallur organizatë terroriste nga Turqia, SHBA-të dhe BE e ka filluar kryengritjen në vitin 1984.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending