Connect with us

Lajme

Turqi: Më shumë se 15 mijë zyrtarë publikë pushohen nga puna

Published

on

Në Turqi sot janë pushuar nga puna përafërsisht 15 mijë zyrtarë publikë, oficerë ushtarakë, policë dhe janë mbyllur rreth 500 institucione që supozohet se kanë lidhje me grusht shtetin e pasuksesshëm në korrik të këtij viti, transmeton Reuters.

Janë pushuar rreth 1990 persona nga forcat e armatosura të Turqisë, 7589 zyrtarë të Policisë, 403 pjesëtarë të xhandarmërisë dhe më shumë se 5 mijë zyrtarë publikë.

Qeveria turke me një dekret ka mbyllur 550 institucione, 18 organizata humanitare dhe 9 shtëpi mediale.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending