Connect with us

Showbiz

Tuna së shpejti nënë, ja kur do ta sjellë në jetë djalin e saj

Për këngëtaren e njohur Tunën vijnë lajme të reja, të cilat i ka zbuluar kunati i saj, Robert Berisha. I pyetur nga Rudina për ndjesinë e xhaxhait, Roberti tregon se këtë status nuk e ka për herë të parë.

Published

on

Vëllai i tij ka dy vajza të rritura tashmë, por pranon se fëmija që do të vijë shumë shpejt në jetë do të jetë i pari nip Berisha në familjen e tyre dhe për këtë, natyrisht, ndihet shumë mirë: “Tuna nuk ka lindur akoma, besoj duhet edhe një muaj.

Është një ndjesi e mirë, por nuk po bëhem për herë të parë xhaxha sepse vëllai i ka dy vajza. Megjithatë, Tuna e ka djalë dhe ai do të jetë një Berishë i vogël…”, – tregon Roberti, i lumtur që në një familje djemsh, pas tri vajzave, do të vijë një trashëgimtar.

Të lindur në një familje muzikantësh, të rrethuar qysh në vogëli nga muzika, tre djemtë Berisha kanë pasur një marrëdhënie të shkëlqyer me artin e me muzikën.

Siҫ tregon Roberti për “Rudina”, lidhja e tij me muzikën daton në moshë fare të vogël, por po njëlloj ka qenë edhe për dy vëllezërit e tij, Plator dhe Patris Berisha, të cilët janë instrumentisë.

Muzika ka vijuar njëlloj edhe te nipërit e mbesat e familjes Berisha. Edhe dy vajzat e vëllait janë gjithashtu të apasionuara pas muzikës, për të mos folur pastaj për Renee, vajza e ҫifti të njohur, e cila ka filluar të kërcejë shumë herët e ta ndjekë ritmin në mënyrë të përsosur.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Showbiz

Mbretëresha Elizabeth nuk do të festojë 95 vjetorin e saj të lindjes pas vdekjes së Princit Philip

Published

on

Mbretëresha po feston ditëlindjen e saj të parë në dekada pa burrin e saj Princin Philip të mërkurën

Këtë vit 95-vjetori i lindjes së Mbretëreshës Elizabeth do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip, shkruan People.

Ditëlindja e shënuar e monarkut të Mërkurën nuk do të festohet si zakonisht – ndërsa Mbretëresha dhe anëtarët e tjerë të familjes shpesh shënojnë ditëlindjet e tyre duke ndarë portrete të reja me publikun, nuk do të ketë një foto të lëshuar këtë vit.

Kjo do të jetë ditëlindja e parë e Mbretëreshës Elizabeth pas vdekjes së burrit të saj, i cili u varros në Shën George’s Chapel në Kalanë Windsor të Shtunën. Ai vdiq në 9 Prill në moshën 99 vjeç, vetëm dy muaj larg 100 vjetorit të lindjes.

Mbretëresha është e rrethuar nga stafi i saj besnik dhe tre qentë e saj (të cilët ajo është parë në Kopshtet Frogmore gjatë javës së kaluar) në Windsor Castle, dhe anëtarët e familjes me gjasë do të vizitojnë monarken në ditët në vijim.

Continue Reading

Trending