Connect with us

Lajme

Trumpit i shkon edhe një përkrahje e fuqishme për sulmet në Siri

Kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka thënë se e mbështet presidentin amerikan Donald Trump në aksionin e tij kundër përdorimit të armëve kimike në Siri.

Published

on

 

“E kuptojmë se aksioni i ndërmarrë nga SHBA-ja është bërë për të parandaluar përkeqësimin e situatës në Siri”, është cituar Abe nga mediat pas takimit të Këshillit Kombëtar për Siguri të Japonisë, transmeton Periskopi.

Abe, sulmet e se martës me armë kimike nga ushtria siriane ndaj civilëve i ka përshkruar si jashtëzakonisht “jonjerëzore”, duke shtuar se tentimi i Trump është i çmueshëm për të adresuar çështjet e sigurisë globale, përfshirë këtu edhe programet nukleare të Koresë së Veriut.

Duke lënë anash Sirinë, Abe ka theksuar se “kërcënimi nga armët bërthamore të shkatërrimit në masë është duke u bërë më serioz në Azinë Lindore”.

“Japonia do t’i koordinojë veprimet me SHBA-në dhe pjesën tjetër të komunitetit ndërkombëtar duke luajtur rolin e nevojshëm për t’i kontribuar paqes dhe stabilitetit global”, ka shtuar ai. /Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending