Connect with us

Lajme

‘Trump vështirë se do ta gjente Kosovën në hartë’

Ekonomia amerikane do të ndryshonte me Trumpin si president të Shteteve të Bashkuara. Politika e jashtme duke qenë interes i Shteteve të Bashkuara nuk do të ndryshohej me ose pa Trumpin.

Published

on

Kështu u shpreh Korab Sejdiu nga AKR në Rubikon të KTV-së, në një përcjellje speciale të zgjedhjeve presidenciale në SHBA.

Sejdiu theksoi se për Kosovën padyshim se do të ishte më mirë me Clintonin presidente pasi siç tha ai, Trump vështirë se do ta gjente Kosovën në hartë.

“Besoj së nuk do të ndryshohet politika e jashtme, gjithmonë niset nga interesi i shteteve të bashkuara, cka mund të ndodh është se në pjesën ekonomike mund të shohim lëvizje më aktive nëse Trump zgjidhet president.

Trumpin që e shohim në fushatë duhet ta dimë që nuk do të jetë i njëjti edhe nëse zgjidhet president.

Roli kyç do të luhet nga zëvendës presidenti i tij. Për ne shumë më mirë është të kemi Clinton si presidente dhe nuk besoj se Trump do të mund ta gjente Kosovën në hartë”, ka thënë Sejdiu.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending