Connect with us

Lajme

Trump tregon pse nisi sulmet në Siri

Published

on

Donald Trump ka thënë se Assad “ua mori jetën burrave të pambrojtur, grave dhe fëmijëve” dhe se “madje edhe foshnje të bukura u vranë pamëshirshëm” përderisa lansoi sulmet kundër presidentit sirian.

Sulmi është i aksioni i parë direkt i ushtrisë amerikane kundër regjimit të Bashar al-Assad gjashtë vjet pas luftës civile.

Sulmi u dënua nga Rusia, që po mbështetë regjimin e Assadit, me Kremlinin që e quajti atë “një akt agresioni”.

Sulmi erdhi disa ditë pas sulmit kimik që ndodhi në qytetin Khan Sheikhoun të Sirisë, që rezultoi me vdekjen e 86 njerëzve, në mesin e tyre edhe 27 fëmijë, transmeton Gazeta Express.

Një orë pas nisjes së sulmeve kundër qeverisë së Assadit, Trump tha se veproi në interes të sigurisë së Amerikës, për të ndaluar përdorimin e armëve kimike.

Ai tha: “Duke përdorur një agjent vdekjeprurës nervor, Assad ua mori jetën burrave të pambrojtur, grave dhe fëmijëve. Ishte një vdekje e ngadalshme dhe brutale për shumë. Madje edhe foshnje të bukura u vranë mizorisht nga ky sulm barbar”.

“Asnjë fëmijë i Zotit nuk duhet të vuajë ndonjëherë një horror të tillë”, tha ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending