Connect with us

Lajme

Trump do të përmirësojë “ndalesën e udhëtimit”, ja kush lejohet të hyjë në ShBA

Administrata e presidentit Trump është duke hartuar një plan të ndryshuar të “ndalimit të udhëtimit” i cili pritet të nënshkruhet të martën.

Published

on

Urdhri i ri nuk do të ndalë personat që kanë kartën e gjelbër ose ata të cilët janë tashmë në aeroplan për në ShBA, ka thënë Sekretari i Shtetit për Sigurinë Kombëtare.

Sipas draftit të ri, përsëri banorët e shtatë shteteve myslimane nuk do të lejohen të hyjnë në ShBA, ndërsa me përmirësimet e reja do të sqarohen shumë konfuzione që ishin bërë gjatë këtyre ditëve që nga hyrja e saj në fuqi.

Urdhri origjinal i Trump u dënua në mbarë botën, duke u quajtur jo njerëzor dhe racist, ndërsa shkaktoi shumë konfuzione si për autoritetet ashtu edhe për punëtorët e linjave ajrore.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending