Connect with us

Lajme

Trump: Do të merremi vesh me Rusinë për një paqe të qëndrueshme

Published

on

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se “gjithçka do të zgjidhet mirë midis SHBA-së dhe Rusisë”, dhe se “kur të vijë koha të gjithë do të vijnë në vete dhe do të ketë paqe të qëndrueshme”.

Trump-i e ka dërguar këtë mesazhi nëpërmjet llogarisë së tij në Twitter, pak minuta pasi ai njoftoi se shpreson që “Kina do të zgjidhë çështjen e Koresë së Veriut”.

“Nëse ata nuk munden atëherë këtë do t’a bëjnë SHBA dhe aleatët e saj”, ka thënë Trump.

Presidenti amerikan gjithashtu dërgoi një mesazh me anë të Twitter në dy çështje të nxehta në skenën ndërkombëtare – vlimin e marrëdhënieve me Rusinë dhe përgatitjet e supozuara të Phenianit për një test bërthamor.

Deklarata e Trump-it për “paqen e qëndrueshme” erdhi pas mikpritjes së ftohtë për Sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, në Moskë, seancat e stuhishme në Kombet e Bashkuara dhe deklaratat e ashpra të SHBA-së dhe zyrtarëve rusë për një përshkallëzim të ri në krizën siriane.

Rusia ka akuzuar Shtetet e Bashkuara për sulm ndaj një shteti sovran, ndërsa amerikanët kanë dërguar “ultimatum” në Kremlin për të zgjedhur mes SHBA-së dhe aleatëve të saj ose “Iranit, Hezbollahut dhe Assad-it”.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending