Connect with us

Lajme

Trump do të krijoj tensione mes SHBA-së dhe botës islame

Fitorja e Donald Trumpit në zgjedhjet presidenciale në SHBA, mund të krijojë tensione të reja mes Shteteve të Bashkuara dhe botës islame, kështu ka thënë zyrtari i lartë i organit kryesor klerikal mysliman të Indonezisë, Din Syamsuddin.

Published

on

Trump, i cili gjatë fushatës presidenciale propozoi që myslimanëve t’iu ndalohet hyrja në SHBA, e habiti botën duke e mposhtur bindshëm rivalen demokrate Hillary Clinton, sot herët në mëngjes, transmeton Express.

Ndërkohë, Syamsuddin ka thënë se Trump ka bërë komente negative e cinike për myslimanët.

“Ai kishte harruar se shumë amerikanë janë emigrantë,” ka thënë ai.

Indonezia është vendi me popullsinë më të madhe myslimane në botë.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending