Connect with us

Lajme

Trump shpalli fitoren, Cramon thotë se Kosovës iu deshën dy muaj për t’i numëruar votat

Published

on

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar pasi Trump shpalli fitoren në Cramon, duke thënë se Kosovës iu deshën 2 muaj për t’i numëruar të gjitha votat.

Anëtarja e PE-së ka thënë për zgjedhjet në amerikë se duhet respektuar rregullat e demokracisë.

“Në #Kosovë u  numëruan votat 2 muaj në zgjedhjet e fundit parlamentare. Respektoni rregullat demokratike”, ka porositur von Cramon.

Ndryshe, pas kërkesave të shumta për rinumërim të votave pas zgjedhjeve qëndrore të tetorit të 2019’ës, si dhe falë votave të ardhura nga Serbia, Nisma arriti të siguroi ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Atëkohë, Nisma arriti të marrë 5.02 për qind të votave.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending