Connect with us

Lajme

Trump: Po shijoja tortën më të mirë kur bombardova Sirinë

Published

on

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se ai ka urdhëruar sulmin me raketa ndaj Sirisë të enjten e kaluar teksa ka qenë duke ngrënë ëmbëlsirë me liderin kinez, Xi Jinping.

“Ne mbaruam darkën. Pastaj lëvizëm për një ëmbëlsirë. Shijuam tortën më të mirë me çokollatë që Jinping nuk e kishte provuar më parë”, ka thënë Trump për ‘FoxTV’.

Ai ka thënë se në atë moment ka marrë një mesazh nga gjenerali se raketat janë gati për t’u nisur, transmeton Lajmi.net.

“Dhe çfarë po prisni”, e ka pyetur Trump.

“Ne vendosëm ta bëjmë dhe raketat u nisën”, ka treguar Trump duke shtuar se ai e ka informuar menjëherë edhe Jinping.

Trump ka treguar që lideri kinez u pajtua me këtë sulm pasi nuk ka qenë e pranueshme as për të sulmi me gaz ndaj fëmijëve sirianë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending