Connect with us

Lajme

Trump po përgatit dekret të ri për emigrantët, kësaj here edhe më i ashpër

Administrata e re amerikane ka në planë të vendos autoritetet e emigracionit të zgjerojnë në mënyrë të konsiderueshme kategoritë e emigrantëve.

Published

on

Një gjë e tillë është theksuar në planet e dy memorandumeve ku ‘Reuteres’ kishte qasje.

Agjencia britanike thotë se udhëzimet e reja kanë për qëllim përshpejtimin e dëbimeve dhe të kundërshtojnë kërkësat për azil, transmeton lajmi.net.

Burimet thonë se dekreti është aktualisht në shqyrtimin përfundimtar të Shtëpisë së bardhë.

Pritet që në fillim të javës së ardhshme ky dokument të dërgohet në Departamentin e Emigracionit dhe Doganave, Policisë dhe Departamentit të mbrojtjes kufitare.

Në përputhje me këto urdhra mijëra njerëz do të përballen me procedura të përshpejtuara të depërtimit duke përfshirë edhe ata që ishin planifikuar më parë për dëbim gjatë administratës së ish-presidentit Barack Obama.

Gjatë udhëheqjes së Obamas  dëbimi ishte planifikuar vetëm për emigrantët që kanë hyrë së fundmi në Shtetet e Bashkuara dhe kriminelët e dënuar në mesin e emigrantëve.

Sipas Trump tani do të vendoset se kush duhet depërtuar dhe kujt do t’i lejohet qëndrimi në SHBA./Lajmi.net/

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending