Connect with us

Lajme

Trump: Po dërgojmë një armatë të fuqishme në gadishullin Korean, përfshirë edhe nëndetëset

Published

on

Donald Trump paralajmëroi se është duke dërguar një armatë shumë të fuqishme në gadishullin Korean, pak pasi Koreja e Veriut  kërcënoi SHBA-në me pasoja katastrofike për shkak të mbëritjes së luftanijeve amerikane.

Në një intervistë me rrjetin televiziv “Fox News” të martën në mbrëmje, Presidenti amerikan paralajmëroi se lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong un është “duke bërë gjënë e gabuar”, me kërcënimet bërthamore.

“Ne jemi të dërguar një armatë shumë të fuqishme – tha zoti Trump – Ne kemi nëndetëse….shumë të fuqishme….shumë më të fuqishëm se aeroplanmbajtëset “.

Presidenti amerikan bëri njoftimin e bujshëm pasi Pheniani kërcënoi se do t’i përgjigjet çdo agresioni amerikan, shkruan “Syri.net”.

“Ushtria jonë revolucionare është vëzhguar çdo lëvizje të armikut me sytë tonë nga amrët tona bërthamore “, ka thënë shtetërore koreanoberiore.

Trump ka dërguar tashmë aeroplanmbajtësen “Carl Vinson” sebashku me disa luftanije dhe aeroplanë  të tjerë, nga Australia në Paqësorin perëndimor për shkak tensione të vazhdueshme në rajon, pas stërvitjeve ushtarake që përfshijnë forcat amerikane dhe ato Koresë së Jugut.

Presidenti ka thënë se SHBA-ja është e përgatitur të veprojë e vetme kundër kërcënimit bërthamor të Koresë se Veriut.

“Nëse Kina nuk do ta zgjidhë problemin e Koresë së Veriut, atëherë do ta zgjidhim vetëm’  tha Presidenti amerikan në një sërë postimesh në Twitter, ditën e djeshme./SYR.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending