Connect with us

Lajme

Trump: Mediat janë bërë pjesë e madhe e problemit

Presidenti amerikan, Donald Trump në një miting në Florida deklaroi se mediat janë bërë pjesë e problemit dhe njëkohësisht pjesë e sistemit të korruptuar.

Published

on

 

Trump në Melbourn, në shtetin federal amerikan Florida, mbajti miting për herë të parë që kur erdhi në pushtet më 20 janar. Në miting ai foli për atë që është bërë gjatë muajit të fundit dhe kritikoi mediat.

Presidenti i ri amerikan së bashku me bashkëshorten Melania iu drejtua disa mijëra njerëzve. Ai foli për aktivitetet në sferën e ekonomisë dhe kritikoi disa media, por pa përmendur emra.

Trump tha se gjithmonë ka ekzistuar beteja me mediat dhe se ndonjëherë e vërteta dallon nga ajo që thuhet në lajme. Ai theksoi se “nuk do të lejojë që gënjeshtrat e mediave të kalojnë pandëshkuar”.

Presidenti amerikan pohon se disa media transmetojnë lajme të rreme dhe se mediat kanë axhendën e vet e cila nuk mbështet axhendën e popullit amerikan. Ai duke folur për vendimet ekonomike tha se bëhet fjalë për vendime të cilat do të sjellin mirëqenie të popullit, dhe për shembull mori procesin e tërheqjes nga Marrëveshja Transpaqësorit për Tregti të Lirë (TPP). Trump u përqendrua edhe në vendimin për ndalesën e hyrjes së shtetasve të shtatë vendeve me shumicë të popullatës muslimane, dhe pezullimin e saj. Me këtë rast, tha se së shpejti “do të ndërmerren hapa të ngjashme për të mbrojtur kufijtë amerikanë”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending