Connect with us

Lajme

Trump kërkon profilizimin e të gjithë myslimanëve në Amerikë

Published

on

Donald Trump thotë se SHBA’të duhet të profilizojnë të gjithë myslimanët në Amerikë.

‘Ne vërtetë duhet të shikojë në profilizimin e tyre. Duhet ta mendojmë seriozisht këtë. Edhe vendet tjera po e bëjnë këtë dhe nuk është ndonjë gjë e keqe. Urrej konceptin e profilizimit por është një gjë që duhet ta bëjmë’, ka thënë Trump në një intervistë për CBS’në, transmeton Periskopi.

Për drejtorin e komunikimit në Këshilli për Marrëdhënie Amerikano-Islamike, Ibrahim Hooper, kjo deklaratë e Trumpit është joproduktive.

Megjithatë, ai nuk e mohon se është një rrugë e mirë që të njihen njerëzit që kanë qëndrime ekstremiste.

“Është shumë me rëndësi për ne që të krijojmë kontakte brenda komunitetit mysliman, nëse ka ndonjë që njihet për radikalizim, nëse ka dikush që i njeh ata persona, shokët familjarët, etj”, thotë ai. /PERISKOPI/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending