Connect with us

Lajme

Trump kërkon kthimin e torturës me ujë ndaj militantëve të ISIS

Published

on

Kandidati republikan, Donald Trump, i ka përsëritur thirrjet për t’i kthyer torturat me ujë ndaj militantëve të Shtetit Islamik.

“Duhet ta luftosh zjarrin me zjarr. Ne duhet të luftojmë në mënyrë të egër dhe shumë të dhunshme pasi që kemi të bëjmë me njerëz të dhunshëm”, ka thënë Trump.

Këto komente të tij erdhën disa orë pas sulmeve vetëvrasëse në aeroportin e Stambollit “Ataturk”.

Kjo mënyrë e torturës ishte ndaluar në SHBA në vitin 2006.

Autoritetet turke besojnë që prapa sulmeve që lanë të vdekur 41 persona qëndron Shteti Islamik.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending