Connect with us

Lajme

Trump flet për sulmet me raketa në Siri

Presidenti amerikan, Donald Trump, në një konferencë për media, konfirmoi urdhrin për sulmin raketor ndaj Bashar al-Assadit në Siri.

Published

on

Trump u ka bërë thirrje shteteve aleate që t’i bashkohen Amerikës për ndaljen e masakrave në Siri dhe terrorizmit nëpër gjithë botën, transmeton Koha.net.

“Të dashur amerikan, të martën, diktatori sirian Bashar al-Assad sulmoi me armë kimike civilët e pafajshëm. Duke përdorur këto armë kimike, Assadi ua mori frymën burrave, grave dhe fëmijëve të pashpresë. Ishte vdekje e ngadalshme dhe e tmerrshme për shumë njerëz. Edhe bebet e bukura janë vrarë në këtë sulm barbarik”, ka thënë Trump.

“Sot urdhërova sulmin në një bazë ajrore në Siri prej nga u lëshuan raketat kimike. Është në natyrën e Shteteve të Bashkuara që të parandalojë përdorimin e armëve kimike”, ka shtuar presidenti amerikan.

“Nuk mund të ketë kundërshtime se Siria përdori armë të ndaluara kimike, theu Konventën e Armëve Kimike dhe injoroi kërkesat e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Tentimet për të ndryshuar sjelljen e Assadit kanë dështuar”.

“Si rezultat i kësaj, kriza e refugjatëve po vazhdon të thellohet dhe të destabilizohet rajoni, duke kërcënuar Shtetet e Bashkuara dhe aleatët”.

“Sonte, u bëj thirrje shteteve të civilizuara që të na bashkohen për t’i dhënë fund masakrimit në Siri dhe t’i japim fund të gjitha llojeve të terrorizmit”.

“Kërkojmë mençurinë e zotit derisa po përballemi me këtë sfidë të botës sonë të trazuar. Ne lutemi për të plagosurit dhe jetët që kanë humbur. Shpresojmë se përderisa Amerika do drejtësi, paqja dhe harmonia në fund do të fitojnë”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending