Connect with us

Lajme

Trump fiton edhe Virgjinian Perëndimore, Biden prin në Floridë

Published

on

Donald J. Trump ka arritur tashmë dy fitore në dy shtete amerikane për t’i fituar plot 13 vota nga kolegji elektoral.

Shteti i dytë të cilin e ka fituar është Virgjinia Perëndimore, e për të cilën nuk kishte asnjë befasi pasi e kishte fituar edhe më herët.

Biden e ka fituar ndërkohë vetëm Vermontin që i kishte tri vota elektorale, përcjell Periskopi.

Florida është një garë e ngushtë e të cilën nëse e humb Trump, sipas analistëve, do ta ketë të zorshme që t’i fitojë zgjedhjet.

Dhe nga 72 për qind të votave të numëruara, është Biden që prin me rreth 1 pikë epërsi. /Periskopi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending