Connect with us

Lajme

Trump fiton betejën në Floridë: Çka po ndodh me rezultatet deri tash?

Published

on

Votimet në mbarë pjesën lindore të ShBA-ve po mbyllen me shpejtësi tashmë.

Florida duket se po anon kah Donald Trump përkundër që rezultati ishte shumë i ngushtë deri tash.

Vëmendje pritet të kthehet kah shtetet e luhatshme, shkruan BBC, përkthen Periskopi.

Joe Biden ka epërsi të hershme në Ohio, edhe pse qarqet që kanë raportuar votat janë demokrate. Megjithatë, nëse ai mund të bëj më mirë se Hillary Clinton, e cila e humbi këtë shtet, mund të japë idenë se do të performojë më mirë në shtetet në afërsi si Pensilvania, Miçigani dhe Uiskonsini.

Gjorgja dhe Karolina Veriore janë fitore të domosdoshme për Trumpin por megjithatë nuk dihet ende nëse do ta marrë fitoren. Edhe Teksasi duket vështirë aktualisht.

Nata sapo ka filluar.

*E fundit: Trump ka marrë 29 votat elektorale nga Florida. /Periskopi  

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending