Connect with us

Lajme

Trump dhe May flasin për Sirinë, ky është mesazhi i tyre për Rusinë

Published

on

Ekziston një mundësi për të bindur Moskën që t’i japë fund mbështetjes së saj ndaj regjimit të presidentit sirian Bashar al Asad, vlerësuan të hënën në një bisedë telefonike kryeministrja britanike Theresa May dhe presidenti amerikan Donald Trump.

“Kryeministrja dhe presidenti arritën në përfundimin se ekziston një mundësi për të nxitur Rusinë se aleanca e saj me Asadin nuk është më në interesin e saj strategjik”, deklaroi një zëdhënës i May, transmeton AFP.

Kjo bisedë u zhvillua pas sulmit kimik të dyshuar të regjimit të Damaskut në rajonin e Khan Cheikhoun, ku u vranë 87 person në popullsinë civile dhe ndaj të cilës SHBA-ja iu përgjigj duke goditur gjatë mbrëmjes të së enjtes me predha “tomahaëk” bazën ajrore të Al-Chaayrate, në provincën qendrore të Homs.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending