Connect with us

Lajme

Trump dëshiron para të gatshme për coronavirusin – amerikanët do të marrin më shumë se 1,000 dollarë brenda dy javësh

Published

on

Sekretari i Thesarit i SHBA-së, Steven Mnuchin, thotë se të gjithë do të marrin më shumë se 1,000 dollarë brenda dy javësh sapo ai të kalojë marrëveshjen në Senat – dhe pagesat e taksave janë shtyrë për 90 ditë gjithashtu.

“Donald Trump dëshiron të dërgojë para për amerikanët që vuajnë nga kriza e coronavirusit menjëherë”, tha ai në Shtëpinë e Bardhë të martën, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

“Amerikanët kanë nevojë për para tani”, ka thënë Mnuchin gjatë një konference shtypi në Shtëpinë e Bardhë për përpjekjet e fundit të administratës për të luftuar sëmundjen. “Dua të them tani në dy javët e ardhshme”, ka shtuar më tej ai, shkruan CNBC.

Megjithatë, sipas DailyMail, nuk u dhanë detaje të sakta në konferencën për shtyp të së martës.

Mnuchin tha se ai ishte duke parë planin me Republikanët e Capitol Hill dhe do të zbulonte më vonë, por ai sugjeroi që shuma mund të ishte më shumë se 1.000 dollarë.

Ndërkohë, po sipas DailyMail, pas takimit të tij me republikanët e Senatit në Capitol Hill të martën, Mnuchin tregoi se Shtëpia e Bardhë dëshironte të merrte 1 trilion dollarë për të injektuar ekonominë amerikane.

Mnuchin tha që kjo do të ishte një kombinim i kredive dhe ‘çeqeve të drejtpërdrejta’, si ato që ai përshkroi më parë në Shtëpinë e Bardhë.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending