Connect with us

Sporti

Tri shtete evropiane anulojnë futbollin për shkak të përkeqësimit të situatës me Covid-19

Published

on

Pandemia e cila ka “pushtuar” botën, vazhdon të sjellë probleme edhe në kampionate evropiane në futboll.

Evropa është goditur nga një valë e madhe e rasteve me koronavirus në javët e fundit, duke bërë kështu që të mbyllen tri kampionate në tri shtete evropiane.

Fjala është për shtetet si Islanda, Finlanda dhe Ishujt Faroe të cilat kanë vendosur për mbylljen e parakohshme të kampionateve.

Në Finlandë, HJK Helsinki e siguroi titullin e 30-të në histori të klubit.

Pjesë e skuadrës së Helsinkit është edhe futbollisti shqiptar, Ferhan Hasani i cili ishte pjesë e Shkëndijës së Tetovës.

Kujtojmë se edhe shteti i Maqedonisë së Veriut ka vendosur për një pezullim njëjavor kampionatin e futbollit atje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending