Connect with us

Lajme

Tre tërmete edhe në Shqipëri

Lëkundjet sizmike në Itali nuk janë ndërprerë për asnjë moment që nga tërmeti i 25 gushti. Specialisti, Olgert Gjuzi thotë se nga 25 gushti janë regjistruar disa tërmete, prej të cilëve 4 më të fortë: nga 5,1 deri në 6,5 ballë, që është regjistruar sot në mëngjes.

Published

on

Askush nuk mund të parashikoj se si do të vazhdojnë lëkundjet e tokës, por për sizmologët kjo është një dukuri e shkaktuar nga përplasja e pllakave tektonike.

Në 24 orët e fundit edhe Shqipëria është goditur nga 3 tërmete, me i forti është regjistruar në orën 3:00 të mëngjesit në detin Jon, në afërsi të Sarandës me një magnitudë 4,1 ballë, i shkallës Rihter.

Ndërkohe në Burrel dhe Bulqizë janë regjistruar tërmete me fortësi, 2,1 dhe 2,7 ballë, të shkallës Rihter/ klan

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending