Connect with us

Lajme

Tre të dyshuar në Ferizaj për vjedhje të rëndë

Pas punës së suksesshme operative në teren, hetuesit e Sektorit rajonal të hetimeve në Ferizaj, dje kanë arrestuar tre persona të dyshuar për kryerjen e veprës penale “Vjedhje e rëndë ”.

Published

on

Rasti ka ndodhur me  21.10.2016 rreth orës 22:10 minuta në fshatin Greme, ku të dyshuarit,  G.A. (m/ sh/k  19 vjeç) , A.A.(m/sh/k 23 vjeç)dhe i mituri A.A.17 vjeç, kan hy në shtëpinë e viktimës D.K. dhe kan vjedhur 47.000 (dyzet e shtatëmijë)  euro si dhe stoli ari në vlerë 2.000 euro.ku pastaj janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Hetuesit policor tek i dyshuari G.A. kanë gjetur dhe konfiskuar  një pjesë e parave të vjedhura,ndërsa po vazhdojnë hetimet deri në kompletimin e rastit.

Të dyshuarit në prezencë të avokatëve dhe punëtorit për punë sociale, kan pranuar në tërësi veprën e kryer dhe pas intervistimit,me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarve G.A. dhe A.A.  është shqiptuar masa e ndalimit policor për 48 orë,ndërsa ndaj të miturit A.A. ndalim policor për 24 orë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending