Connect with us

Sporti

Trajneri kosovar: Referimi na ka dëmtuar 5 ose 6 pikë

Trajneri i Drenicës, Afrim Jashari pas humbjes 1:0 kundër Feronikelit ka thënë se referimi i dobët ka dëmtuar skuadrën e tij me 5 ose 6 pikë, shkruan Albeu.

Published

on

Duke i uruar gjyqtarët e Kosovës që janë pranuar nga FIFA për ndarjen e drejtësisë në ndeshjet e arenës ndërkombëtare, Jashari tha se referimi në Kosovë vazhdon të jetë i dobët.

“Nuk dua të gjykoj askënd, mirëpo mund të them lirisht se në disa takime, apo të them në 5 ndeshjet e fundit, jemi dëmtuar shumë [nga gjyqtarët],” tha Jashari.

“Por pikët shkojnë, ndërsa gabimet [e gjyqtarëve] vazhdojnë të përsëriten, por Drenicës i’u kanë mohuar, mund të them lirisht, 5 apo 6 pikë.

“Nuk është ky justifikim, nuk është e rëndësishme. Mirëpo referimi në Kosovë, në bazë të kushteve, duhet të jetë shumë më ndryshe për dallim prej atij në UEFA dhe FIFA.”

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending