Connect with us

Lajme

Trafikonin njerëz, çifti shqiptar prangoset në Itali

Published

on

Një çift shqiptarësh ka përfunduar në prangat e policisë në Udine të Italisë, për trafik klandestinësh. Sipas mediave italiane të ndaluarit janë një 32 – vjeçar dhe një grua 34 – vjeçare, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur.

Gjithçka nisi kur skuadra lëvizëse dalloi një Mercedez me tagë belgë të parkuar në rrugën Roma. Nga automjeti zbriti gruaja, e cila u takua me dy burra, më pas mori makinën dhe u largua drejt një hostel. Kjo bëri që agjentët e policisë të dyshonin, ndaj dhe ata i mbajtën nën vëzhgim.

Gjatë mbrëmjes, shkruajnë mediat fqinje, çifti shkoi për në stacionin e trenit të qytetit, ku i prinin dy të huaj me çanta në krahë.

Shqiptarët u ndaluan pak më vonë teksa ishin drejtuar për nga Passo della Mauria. Pas kontrollit të policisë, rezultoi se klandestinët ishin dy të rinj nga Turqia, të cilët u kthyen mbrapsht. Ndërsa çifti shqiptar u arrestua për favorizim të emigracionit klandestin.

Gjatë kontrollit, në çantën e 34-vjeçares u gjetën 2400 euro, që vinin nga transporti i jashtëligjshëm.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending