Connect with us

Sporti

“Topit të Artë” më nuk egziston, ky është çmimi i ri

FIFA do të lejojë publikun për të votuar për futbollistin më të mirë të vitit, ka njoftuar paneli udhëheqës i institucionit më të madh të futbollit.

Published

on

Ceremonia vjetore e mbajtur në Cyrih, që zgjati deri vitin e shkuar organizohej bashkë me France Footballin dhe njihej si “Topi i Artë”.

Tani kjo do të quhet “Çmimet e më të mirëve të FIFA-s”.

Nën sistemin e ri, gjysma e votave i takon futbollistëve dhe trajnerëve të 211 përfaqësueseve dhe gjysma publikut, që mund të votojë online, dhe disa përfaqësuesve të medieve.

“Ky event do të jetë për futbollin dhe pjesëmarrësit më pasionantë – futbollistët, trajnerët dhe fansat”, ka thënë Fianni Infantino presidenti i FIFA-s.

Vitin e shkuar, “Topi i Artë” u fitua nga Lionel Messi.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending