Connect with us

Lajme

Tony Blair nuk do ta këshillojë më Edi Ramën

Published

on

Ish-kryeministri britanik Tony Blair do të mbyllë kompaninë e tij këshillëdhënëse për qeveri të ndryshme në botë, puna e së cilës ka qenë në focus që kur Blair është larguar nga Doënin Street.

Në një deklaratë të lëshuar nga stafi i Blair, thuhet se ‘është koha që kompania të kalojë në një detyrë tjetër’.

“Tony Blair ka njoftuar edhe formalisht stafin e tij lidhur me vendimin për mbylljen e kompanisë’, thuhet në njoftim, shkruan Independent.

Tony Blair është përballur me kritika të shumëta për këshillëdhënie për regjimin e Kazakistanit lidhur me atë se si ‘ta fshehë masakrën e dhjetëra civilëve nga forcat e sigurisë”. Ai është i njohur edhe si këshilltar i vendeve si Shqipëria, Ruanda, Azerbejxhani e Kuvajti.

Ishte raportuar vitin e kaluar se Blair do të mund ta ndihmonte edhe kryeministrin serb, Aleksandër Vuciq, i cili i ka shërbyer vendit të tij edhe gjatë luftës në Kosovë dhe bombardimeve të NATO’së, në të cilat, Britania mori pjesë, shkruan Independent./Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending