Connect with us

Lajme

Tmerr në Raka, banorën nuk kanë as ujë, as ushqim

Published

on

Në çerdhen e xhihadistëve Raka kanë mbetur të ngujuar 50 mijë civilë, njoftuan sot Kombet e Bashkuara.

Organizata ka tërhequr vërejtjen se banorët po përballen me mungesë të ujit dhe ushqimeve, për shkak të rënies së rezervave.

“Kombet e Bashkuara vlerësojnë se ndërmjet 30.000 dhe 50.000 njerëz kanë mbetur të ngujuar në qytetin Raka”, tha në Gjenevë zëdhënësi i UNHCR Andrej Maheçiq.

Sipas tij, kjo shifër është më e ulët se sa ajo prej 100 mijë civilëve sa ishin të ngujuar kah fundi i qershorit, transmeton AFP.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending