Connect with us

Sporti

Tifozët rrahen, skuadrat e tyre luajnë sonte në Ligën e Kampionëve

Sevilla dhe Dinamo Zagreb do të përballen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Published

on

Por, paraprakisht janë përballur tifozët e të dyja ekipeve pasmesnatës për të cilën gjë është dashur të ndërhyj policia spanjolle.

Sipas informacioneve të para janë arrestuar 12 tifozë kroatë, ndërsa një pjesë kanë përfunduar në spital, transmeton Telegrafi.

Në fakt, fraksioni Bad Boys i tifozëve të skuadrës së Dinamos ka paralajmëruar edhe më tepër trazira në stadiumin Sanchez Pizuan.

Kujtojmë se takimi fillon në ora 20:45 dhe është i vlefshëm për Grupin H, ku kreun e tabelës Sevilla e ndan me Juventusin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending