Connect with us

Lajme

Thirrjet me +383 thirrje ndërkombëtare (Video)

Dejtori i bordit të Autoritetit Rregullativ të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Kreshnik Gashi, ka thënë ne emisionin “Euro Tribuna”, me Menduh Abazin se të gjitha thirrjet që do të bëhen me +383 do të regjistrohen si thirrje ndërkombëtare e jo lokale.

Published

on

  Sipas tij, kodi +383 do të filllojë të funksionojë qysh në ditët e para të 15 dhjetorit , mirëpo për këtë thotë se ju duhet një letër nga ITU-ja, e cila do të përdoret në marrëdhënie kontraktuale me operatorët tjerë.

“Ai mund të fillojë të përdoret paralelisht po e  zëmë për Valën do të filloj të përdoret paralelisht me kodin +377 deri në shuarjen e plotë të kodit +377 për shkak që duhet të gjithë operatorët nga e gjithë bota ta njohin këtë kod në aspektin funskional e jo ta njohin si aspekt legal por si aspekt funskional duhet të bëhen vlerësime te sim kartave, thirrjeve të ndryshme dhe të zhvillohen marrëdhënie kontraktuale në raport me marrëveshjet e roamingut, marrëveshjet e interkoneksionit e kështu me radhë dhe kjo merr kohë”, ka pohuar Gashi.

Ka deklaruar se kalimi i plotë në kodin +383 parashihet të ndodhë për 18 muaj.

Ndiqeni videon e shkëputur nga intervista:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending