Connect with us

Lajme

Thaçi, Veseli e Mustafa heshtin para vdekjes së dyshimtë të Deharit

Krerët e shtetit të Kosovës janë shpeshherë të shpejt me reagimet e tyre për zhvillime të ndryshme, qoftë edhe për ditëlindjen e ndonjë nobelisti.

Published

on

Por deri tani, as presidenti i shtetit, Hashim Thaçi, as kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli e as kryeministri Isa Mustafa nuk e kanë thënë as edhe një fjalë për vdekjen e aktivistit të VV-së, Astrit Dehari, sidomos në një situatë kur vdekja e tij ka ndodhur në rrethana të dyshimta, sipas Kryeprokurorit të Prizrenit, shkruan Periskopi.

Për vdekjen tragjike të Deharit u fajësuan institucionet – dhe zërat që po kërkojnë përgjegjësi institucionale po shtohen vazhdimisht.

Ndërkohë, organet e shtetit nuk kanë mundur ende të dalin me një përgjigje konkrete se çfarë në të vërtetë ka ndodhur me Deharin.

Përkundrazi, ata dhanë deklarata kundërthënëse, gjë që detyroi familjen Dehari të kërkojë mjekë të veçantë, të zgjedhur nga familja, për kryerjen e autopsisë. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending