Connect with us

Lajme

Thaçi tregon se si duhet luftuar korrupsioni

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, pasi ka përfunduar takimin me Këshillin Kombëtar i cili ka për detyrë luftimin e Korrupsionit, si zakonisht ka bërë një rezyme të, edhe këtij takimi.

Published

on

Në stilin e tij tashmë të njohur mes kolazheve fotografike e fjalive lakonike me shumë fraza e aspak përmbajtje, Thaçi me patos të njohur propagandistik, flet për “gjeneratat” dhe “detyrat” që kemi ndaj tyre, transmeton Blic.

Për më tepër lexojeni postimin e tij në FB:

Këshilli Kombëtar Kundër Korrupsionit, me praninë e të gjitha institucioneve dhe shoqërinë civile, konfirmon konsensusin politik dhe qytetar për forcimin e sundimit të ligjit.

Kosova ka bërë shumë, por duhet të vazhdojë edhe më tutje luftën e pa kompromis kundër krimit dhe korrupsionit.

I detyrohemi gjeneratave, të cilat kanë sakrifikuar për lirinë dhe pavarësinë e vendit, por edhe gjeneratave që po vijnë, të cilat meritojnë të gëzojnë perspektivë dhe mundësi të barabarta për edukim, punësim dhe zhvillim. HTH

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending