Connect with us

Lajme

Thaçi thërret partitë politike në takimin e radhës

Presidenti Thaçi sot ua ka dërguar edhe ftesën e radhës subjekteve politike për pjesëmarrje në takimin e dytë për reformën zgjedhore.

Published

on

Telegrafi ka mësuar se kjo ftesë sot u është dërguar disa subjekteve politike.

Takimi i radhës do të mbahet më 11 nëntor 2016, nga ora 11:00, në Ndërtesën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Salla C-301.

Kjo është konfirmuar edhe nga kabineti i presidentit Thaçi.

“Po, takimi i radhës me kryetarët e subjekteve politike apo me të deleguarit e tyre, ku do të diskutohet sërish për reformën zgjedhore, do të mbahet këtë të premte, në orën 11:00. Ftesa tash ishte duke iu shpërndarë subjekteve politike”, ka konfirmuar për Telegrafin, Ardian Arifaj, këshilltar politik i presidentit Thaçi.

Pjesë e takimit të parë të Thaçit për reformën zgjedhore ishin përfaqësuesit e 15 subjekteve politike, parlamentare dhe atyre joparlamentare, përfaqësuesit e ambasadës së SHBA-ve, ata të Zyrës së BE-së, ambasadori i OSBE-së në Kosovë, kryetarja e KQZ-së, si dhe përfaqësues të shoqërisë civile.

Në këtë takim kanë munguar përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje, AAK-së dhe Nismës për Kosovën.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending