Connect with us

Lajme

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga presidenti Trump

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar qasje më strategjike të BE-së në raport me Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor.

Published

on

Gjatë ditës në Samitin e Sigurisë që po mbahet në Munih të Gjermanisë ka zhvilluar takime dypalëshe me Komisionerin europian për zgjerim Johannes Hahn dhe Komisionarin evropian për migrim çështjen e brendshme dhe shtetësi Dimitris Avramopoulos, me Presidentin e Sllovenisë Borut Pahor, me Sekretarin e Përgjithshëm të Interpolit, me përfaqësues të Bundestagut.

Nga ky samit Presidenti Thaçi ka deklaruar se progresi nëntëvjeçar i Republikës së Kosovës është vlerësuar nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, nga liderët evropianë dhe vendet e tjera.

“Pjesëmarrja e Kosovës në Samitin e Sigurisë në Munih është një mundësi shumë e mirë për Kosovën që të takohemi me liderë botërorë, që të informohemi për sukseset që ka arritur Kosova në veçanti në këtë përvjetor të nëntë të Pavarësisë”, tha Thaçi për RTK-në.

Tha se kishte mundësi që të dëgjojë mesazhe konkrete të Sekretarit amerikan të Mbrojtjes Mattis dhe të liderëve të tjerë ndërsa theksoi se Kosova është duke punuar maksimalisht që të jetë pjesë e NATO-s, BE-së dhe OKB-së

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending