Connect with us

Lajme

Thaçi: Mos manipuloni në emër të shtetit

Publicisti dhe psikologu Jusuf Thaçi, ka reaguar pas publikimit të raportit të autopsisë, ku thuhet se Astrit Dehari ka bërë vetëvrasje, raporton Gazeta Blic.

Published

on

 

Reagimi i plotë i Thaçit:

Mos manipuloni n’emër t’shtetit e n’emër t’profesionalizmit!

– Çdo formë, mënyrë a metodë e vetëvrasjes mund të jetë edhe vrasje. Për cilën bëhet fjalë, këtë mund ta konstatojë vetëm hetuesia, jo mjekësia ligjore. Prandaj, duhet hetim i pavarur e profesional nga individë e institucione që nuk janë nën diktatin e pushtetit në Kosovë.

– Dallimi mes vrasjes dhe vetëvrasjes është vetëm ekzekutuesi. Prandaj, burgjet kanë protokolle të detajuara për të parandaluar edhe vrasjen edhe vetëvrasjen në burgje. Prandaj, cilado qoftë e vërteta, shteti mbanë përgjegjësi për vdekjen e një të burgosuri nën mbikëqyrjen e tij, rrjedhimisht do duhej të kishte shkarkime dhe dorëheqje të personave përkatës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending