Connect with us

Lajme

Thaçi kërkon nga Serbia të zgjedh çështjen e të pagjeturve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se çështja e të pagjeturve duhet trajtuar si çështje humanitare dhe ka kërkuar që politika në Serbi që të jetë pjesë e zgjidhjes dhe të mos mbetet edhe më tutje si pengesë.

Published

on

Këto komente, presidenti Thaçi i ka bërë gjatë takimit që zhvilloi me kryesuesin e Komisionit Qeveritar për Personat e Zhdukur, Prenk Gjetaj.

Thaçi ritheksoi se mbetet i përkushtuar që sa më shpejtë të mbyllet kjo çështje e ndjeshme, e cila ende sjell dhembje te qytetarët.

Nga ana tjetër, Prenk Gjetaj, sipas komunikatës së lëshuar për media, e kainformuar presidentin Thaçi se deri ku ka arritur puna e komisionit dhe për pengesat kryesore në punën e tyre.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending