Connect with us

Lajme

‘Thaçi duhet të jetë në burg, jo në presidencë’

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka thirrur dje një tryezë për reformën zgjedhore. Mirëpo, ky takim nuk solli unitet nga gjitha subjektet politike në vend. Sipas Lëvizjes “Vetëvendosje”, Thaçi nuk e përfaqëson unitetin e popullit.

Published

on

Deputetja e LVV-së, Shqipe Pantina thotë se Thaçi simbolizon një figurë kontroverse, që nuk e gëzon besimin e qytetarëve  të Kosovës.

“Ne sigurisht e kontestojmë dhe do ta kontestojmë, sepse nuk mund ta njohim në krye të një institucioni si ky përgjegjësin kryesor për gjendjen e rëndë ku ndodhet Kosova. Thaçi është përgjegjës për gjitha krizat e shkaktuara kohëve të fundit, e edhe aktualisht, duke qenë nënshkrues i një marrëveshjeje që copëton territorin e Kosovës. Ai që shkakton krizën me synime të caktuara që shkojnë në dëm të shtetësisë së Kosovës,  nuk e nxjerr dot vendin nga kriza e as nuk ndihmon në këtë drejtim”, ka thënë Pantina për ‘Indeksonline’.

Thaçi, sipas saj, mbetet figurë jounifikuese, dhe person me veprimtari të dyshimtë si dhe përgjegjës për gjendjen e rëndë politike e socio-ekonomike.

‘Si i tillë, për ne, vendi për të është burgu e assesi posti i Presidentit të Kosovës”,ka shtuar Pantina.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending