Connect with us

Lajme

Thaçi: Ditët në vijim Kuvendi duhet ta votojë demarkacionin

Published

on

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se marrëdhëniet mes Malit të Zi dhe Kosovës janë jetike për dy vendet dhe i ka vlerësuar si sjellje të panevojshme dhe të dëmshme, sjelljet e grupeve apo individëve që përpiqen t’i sjellin këto marrëdhënie në pikëpyetje.

I pari i vendit ka treguar që nuk dëshiron të komentojë deklaratat apo sjelljet e individëve që marrëveshjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi dëshirojnë ta kthejnë në pikën zero, transmeton Koha.net.

“Ditët në vijim Kuvendi i Kosovës duhet të votojë marrëveshjen e demarkacionit të kufirit të Kosovës me Malin e zi. Marrëveshjen e kanë bërë ekspertët kosovarë dhe malazez, i konfirmuar nga ekspertët ndërkombëtar dhe ka marrë vlerësim pozitiv nga Departamenti Amerikan i Shtetit”, ka thënë Thaçi, përcjell rtcg.

Sipas tij, marrëveshja është e arsyeshme dhe në çdo rast deklaratat politike dhe të interesave individuale nuk mund të jenë mbi “interesat shtetëror për ratifikimin e marrëveshjes, për vendosjen e kufirit të shtetit të Kosovës për shkak se çon në konsolidimin dhe forcimin e Kosovës.

Thaçi në fund ka thënë se i kupton deklaratat politike, por njëherësh i sheh “interesat shtetërore ato që janë mbi interesat e çdo individi e grupi politik”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending