Connect with us

Lajme

Thaçi: Dialogu ka vetëm një kuptim, nëse propozimi për njohje reciproke hidhet në tavolinë

Published

on

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka bërë homazhe sot në nderim të dy heronjve të kombit, Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu.

Thaçi tha se se si gjithmonë 2 nëntori  i vitit 1989, na bashkon të gjithëve në nderim dhe respekt, por edhe në krenari të luftës që zhvilluan Afrimi dhe Fahriu, që ishin idhtarë të rezistencës së armatosur për liri, shtet dhe bashkim kombëtarë.

“Sot jam këtu si ish-bashkëluftëtarë, por edhe si president I vendit, të bëjmë nderim për jetën, veprën dhe sakrificën e luftës së tyre, që ishte bazamenti i lirisë dhe pavarësisë së vendit”, tha Thaçi.

Tutje presidenti tha se e ka thënë edhe më herët, por e rithekson edhe sot se dialogu Kosovë-Serbi, ka vetëm një kuptim.

“E kam theksuar se dialogu ka vetëm një kuptim, nëse propozimi për njohje reciproke hidhet në tavolinë, përndryshe është krejt i pakuptimtë dhe krejt i panevojshëm dhe është i dështuar e në favor të Serbisë, si i tillë si po zhvillohet”, shtoi ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending