Connect with us

Lajme

Thaçi injoron akuzat e gazetës holandeze, me shpejtësi reagon ndaj deklaratave të Albin Kurtit

Published

on

Si zakonisht, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, nuk i është përgjigjur edhe një artikulli të një mediumi ndërkombëtar ku ai përmendet si një ndër të akuzuarit e mundshëm të Gjykatës Speciale, e cila dita-ditës po mbledh veten dhe së shpejti pritet të ngris aktakuzat e para për krime lufte në Kosovë.

Në vend të një  komenti rreth artikullit të gazetës holandeze “De Volkskrant”, Thaçi në një prononcim të bërë përmes Gazetës Express është hedhur në sulm deklaratash ndaj deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas deklaratave të tij se Kosova mund të rrezikohet nga një luftë në të ardhmen poqëse insistohet edhe më tutje në versionin aktual të demarkimit të kufirit me Malin e Zi.

Kurtit, Thaçi i është përgjigjur duke thënë se deputeti opozitar e ka humbur arsyen, si dhe duke i cilësuar deklaratat e tij si “qesharake, absurde dhe të rrezikshme”.

“Fatkeqësisht, zëra të tillë të vetmuar që kanë humbur arsyen ka edhe në Kosovë. Prandaj konsideroj se pretendimet dhe thirrjet e tyre për luftë dhe konflikt aq sa janë qesharake, absurde, ato janë të rrezikshme dhe të papranueshme”, ka thënë ai.

Thaçi ka ftuar qytetarët e Kosovës, që të mos ndikohen nga deklaratat e Kurtit.

“I ftoj qytetarët e Kosovës që mos të bien pre e deklaratave dhe thirrjeve të tilla luftënxitëse. Kosova ka institucionet e veta shtetërore që së bashku me NATO-n kujdesen për lirinë dhe tërësinë territoriale të Republikës së Kosovës”. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending