Connect with us

Lajme

Terroristi përdori identitetin e ish-futbollistit të Interit

Published

on

Njëri nga kamikazët që morën pjesë në sulmet terroriste të Brukselit dyshohet se ka përdorur identitetin e një ish-futbollisti të Interit.

Bëhet fjalë për lojtarin Ibrahim Maaroufi, emri i të cilit mendohet se është përdorur nga terroristi Khalid El-Bachraoui.

Ky i fundit kishte marrë një banesë me qira në Bruksel duke përdorur identitet të rremë, pikërisht gjeneralitetet e ish-lojtarit të Interit. Sipas mediave italiane, terroristi kishte qëndruar edhe në Itali para se të kalonte në Greqi. Më 23 korrik, Khalid El Bakraoui është ka zbritur në aeroportin e Trevizos, ku bileta ishte prerë me kartë krediti.

Ai kaloi një natë në hotel pranë aeroportit të Venecias dhe më 24 korrik është nisur për në Athinë. Ibrahim Maaroufi është lojtar maroken me pasaportë belge dhe ka luajtur për Inter në sezonin 2006-2009, kur ekipi zikaltër drejtohej nga Roberto Mancini.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending