Connect with us

Lajme

Terri nëpër magjistralet e Kosovës po rrezikon këmbësorët

Published

on

Ndonëse janë shumë të frekuentuara, rrugët magjistrale në Kosovë ende nuk kanë ndriçim.

E për këtë më së shumti problem po u del këmbësorëve, raporton KTV.

Përveç kësaj, banorët kanë kërkuar nga organet përgjegjëse që të vendosin edhe shenja ndriçuese, pasi sipas tyre, kjo do ta ulte numrin e aksidenteve.

Pavarësisht që në Ministrinë e Infrastrukturës janë të informuar për rrezikun që u kanoset kalimtarëve, gjatë mbrëmjes, zyrtarë të këtij dikasteri thonë se këtë vit MI-ja ka qenë e fokusuar në ndërtim të rrugëve e më pak në ndriçim.

Mustafë Krasniqi, këshilltar në këtë ministri ka thënë se në mungesë të mjeteve, disa rrugë janë ndërtuar, por vendosja rrjetit është anashkaluar.

“Ne kemi ende punime në magjistralen Prishtinë – Podujevë dhe po ashtu, do të kemi punime në aneksin rrugor Prishtinë – Gjilan andaj, pa përfunduar këto, nuk do të ketë rregullim të ndriçimit, edhe pse ka një kontratë për mirëmbajtje”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending