Connect with us

Lajme

Tërnavën e vizitojnë dhe urojnë zyrtarë të lartë të politikës

Published

on

Myftiun e Kosovës, Naim Tërnava, e kanë vizituar sot krerët më të lartë të vendit, duke e uruar për festën e Bajramit të Madh.

I pari që erdhi për urime tek myftiu Tërnava ishte ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji me bashkëpunëtorët.

Ipeshkvi i Kosovës, ka uruar besimtarët myslimanë duke thënë se ne në të vërtete festojmë Bajram e Pashkë, por edhe shqiptarësinë e vëllazërinë e kemi të përbashkët siç ka thënë Fishta.

Tërnavën dhe ekipin e tij e vizituan edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, kreu i AAK-së, Ramush Hardainaj , i pari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli.

Thaçi urojë që gjithë besimtarët në Kosovë dhe jashtë, për këtë festë të paqes, për këtë festë të njerëzve që i bashkon.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, duke ua uruar gjithë besimtareve Fitër Bajramin, ai ka dëshiruar që të ketë më pak varfëri.

Edhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar besimtarët mysliman, me porosinë që festat e ardhshme t’i gjejnë shqiptarët më të bashkuar.

E lideri i Nismës për Kosovës, Fatmir Limja, ka uruar myftiun Tërnava dhe qytetarët e besimit Islam.

Myftiu Tërnava, me bashkëpunëtorë nga ora 9:00 e mëngjesit ka hapur dyert e Bashkësie Islame për të pritur mysafirë të cilët kanë ardhur për të uruar Bajramin e Madh.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending